Épületleírás
1990 és 1994 között Incze Zoltán lelkipásztor indittatásából az eredeti tervek felhasználásával épült a lebontott régi templom helyén. Azonosított regionális archetípus és a hozzá tartozó falusi léptékű helyreállítása alkotja az 1948-as terv alapvető motivációját, amely poszthumuszan valósult meg 1990 és 94 között. A meglévő. szabadon álló haranglábat és az azt körbevevő falat megtartották egy ősi kompozíció résztvevőiként, amelyet az tesz drámaivá, hogy az építész szándékosan adta hozzá a hiányzó elemet, magát a templomot. E kapcsolatok felismerése és a helyi formanyelv absztrakt megértésében mélyen gyökerező formanyelv erőteljesen és abszolút egyszerűséggel hozza létre ezt a kompozíciót. A templombelső harmóniája, amely egyszerre köszönhető az építész látomásának, illetve a művészek és a helyi lakosok hozzájárulásának, a Kós által a népi építészetben felismert teremtő energia közvetlen megvalósulása.
Bibliográfiai adatok
Madar Ilona (et al): Siklód temploma és népe. Kairosz, Budapest, 1998.
Gall, Anthony: Kós Károly műhelye – tanulmány és adattár. Mundus Magyar Egyetemi Kiadó, Budapest, 2002 (458-459.) [1948-3]
Erdélyi építészet a siklódi református templom tükrében. In: Gall, Anthony: Kós Károly (Az építészet mesterei. Sorozatszerk.: Sisa József). Holnap Kiadó, Budapest, 2019 (237-244)