Main navigation
Ez a terv meglepő eltérést jelent Kós korábbi hegyoldalba tervezett vidéki házaihoz képest.
Voysey befolyása nyilvánvaló a Kiállítási csarnok e terve esetében. A szimmetrikus oromfalak egy fából készült csúccsal ellátott központi torony két oldalán állnak.
A Mikszáth Kálmán és a Köteles Sámuel utcák kereszteződése és a Torna kert között kialakítandó térre képzelték el (a Városházzal szemben fenn a dombon). A Kós által – ez alkalommal Thoroczkai Wigan
E feladat a Voysey-szerű megoldások kis csoportjához tartozik, amelynek jellemzői a nagy, fehérre festett homlokzati síkok és a szimmetrikusan elrendezett oromfalak.
Az 1879-ben alapított Székely Nemzeti Múzeum saját, önálló épületének megteremtésére már a századforduló előtt kezdeményezés indult. Több építész is készített terveket az évek során.
Ez a kis templom sok párhuzamos vonást mutat Kós Falazott magyar templom Kalotaszegen című rajzával, amely a Régi Kalotaszegben jelent meg.
„Ez a templom pedig a magyar léleknek alkotása s az ebből a lélekből fakadt magyar stílusnak egy gyöngyszeme.” (Debreczeni László: A kolozsvári monostori-úti református templom.
Kis tetőtérrel rendelkező ház terve. A négyzet formájú alaprajz, a sarkán elhelyezett bejárati tornáccal gyakran jelenik meg Kós vázlatterveiben.
„És akkor ősszel (1913) jutottam hozzá eddig való legjelentősebb építészeti megbízatásomhoz, és pedig ugyancsak egészen sajátságos módon: a Háromszék vármegyei közkórház-építkezés tervezői és k
A Sepsiszentgyörgyi kórház komplexumhoz tervezett legnagyobb, szimmetrikus elrendezésű, emeletes kórházi pavilon.
Szimmetrikus alaprajzú, földszintes épület. A főhomlokzat elé ugró középső rész két oldalán, egy-egy teraszról nyílnak a bejáratok. A betegszobák a hátsó traktusban helyezkednek el.
A ravatalozóhelyiséget is magába foglaló hullaház T alaprajzú, egyszintes pavilon. A fő- és hátsó homlokzat meghatározó eleme a magas oromzatú középrész, melyet teljes egészében terméskő borít.